www.150lecie.1lowagrowiec.eu

WYSTAWA "WĘDRUJĄCA" PDF Drukuj Email
czwartek, 13 stycznia 2022 20:00

Logo 150 100Mając na uwadze pozytywny wpływ na wychowanie młodzieży, wszelkich działań związanych z kształtowaniem postaw patriotycznych i rozwijaniem wiedzy historycznej, w szczególności wiedzy dotyczącej wydarzeń XX wieku, zapraszamy do udziału w interesującym przedsięwzięciu, jakim jest zwiedzenie „wędrującej” wystawy organizowanej w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu: „Powstańcy Wielkopolscy, kawalerowie Orderu Wojennego Virtuti Militari, Ofiary ludobójstwa w Katyniu”. Wydarzenie zrealizowane zostanie przy współudziale Urzędu Marszałkowskiego, Muzeum Niepodległości w Poznaniu, Garnizonu Poznań i Stowarzyszenia Katyń. Natomiast Wielkopolski Kurator Oświaty objął nad wydarzeniem honorowy Patronat.

Wystawa będzie dostępna dla wszystkich chętnych, mieszkańców miasta i powiatu wągrowieckiego, w tym młodzieży szkolnej w dniach od 2 do 4 lutego br. w godzinach od 8.00 do 14.00 oraz 5 lutego od godziny 10 do 15.00.

Jednocześnie zapraszamy w dniu 01 lutego do auli I LO w Wągrowcu przy ul. Klasztornej na uroczystość otwarcia wystawy w asyście żołnierzy 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego o godzinie 11.40. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wykład inauguracyjny Prezesa Stowarzyszenia Katyń dr. inż. Wojciecha Bogajewskiego. Po prelekcji / prezentacji około 13.00 przewidziane jest otwarcie wystawy przy udziale władz miasta i powiatu wągrowieckiego.

Autor: Maciej Patelski